اخبار تکنولوژی

معرفی بهترین آنتی ویروس ها

یکی از مشکلات بزرگی که ممکن است برای افرادی که از سیستم خود برای اتصال به اینترنت یا کارهای عمومی استفاده میکنند ، آلوده شدن سیستم به ویروس های مختلف میباشد . 

این ویروس ها میتوانند از طریق دانلود فایل از سایت های نامعتبر ، تبلیغات آلوده و حافظه های جانبی مانند فلش ، هارد و غیره وارد سیستم شما شده و مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند . 

یکی از مشکلات دیگری که ممکن است برای یوزر های اینترنت به وجود بیاید احتمال هک شدن یا آلوده شدن سیستم به بد افزارهای باج گیری میباشد ، که در بیشتر مواقع فرد مجبور میشود به کل سیستم خود را ریست فکتوری کند و این عمل نیر باعث از بین رفتن اطلاعات شخصی و کاری افراد میشود . 

به همین دلیل در دنیای امروز که اینترنت یکی از پر استفاده ترین خدمات دنیا است ولی همچنان ما نمیتوانیم بفهمیم هدف واقعی یک پیام و یا مقصد واقعی یک لینک کجا است ، ایجاد امنیت برای سیستم خود یکی از مهم ترین ملاک های استفاده از انواع کامپیوترها میباشد .

این را در نظر داشته باشید اگر که از آنتی ویروس پرمیوم در سیستم خود استفاده نکنید ، امکان دارد که این برنامه توانایی مقابله و شناسایی همه نوع بد افزاری را نداشته باشد .

از آنجایی که چندین سال است بیشتر افراد از سیستم عامل اصلی سیستمشان ویندوز است ، در ادامه چندین نوع از بهترین انتی ویروس های مورد استفاده برای این سیستم عامل را به شما معرفی میکنیم . 

خرید لپ تاپ استوک

 

Quick heal Antivirus

این برنامه یکی از آنتی ویروس های پر استفاده در یک سال اخیر میباشد که توانایی دارد از سیستم در برابر بد افزارهای جاسوسی ، کرم ها و روت کیت ها محافظت کند . 

همچنین در صورتی که یک داده ی آلوه به بد افزار وارد سیستم شما شود هم میتواند این بد افزار را شناسایی کرده و ان را نابود کند  . 

یکی از مشکلاتی که ممکن است یک آنتی ویروس برای سیستم های مختلف به وجود آورد کاهش سرعت سیستم است ولی این برنامه این مشکل را تا حد ممکن به حداقل رسانده در صورتی که شما اصلا متوجه این کم شدن سرعت نمیشود . 

 

Bitdefender Antivirus

این برنامه یکی از پر استفاده ترین و قوی ترین انتی ویروس ها میباشد که برای سیستم عامل های ویندوز ، مک ، اندروید و ios قابل استفاده است . 

در صورتی که شما یک حساب کاربری داشته باشید یعنی یکبار این آنتی ویروس را بخرید ِ میتوانید آن را برای 10 دستگاه استفاده کنید .

این برنامه توانایی محافظت از بانک های اینترنتی ، محافظ از حریم شخصی و ایجاد یک سیستم چند لایه برای مبارزه با بد افزارهای قوی و همچنین تغییر آی پی را هم نیز دارد . 

البته یکی از مشکلاتی یا معایبی که ممکن است بتوان به این برنامه وارد کرد ، قیمت بالای آن است که این مشکل را میتوان بخاطر دو لیل قانع کننده یعنی تعداد زیاد استفاده از یک کاربری و همچنین توانایی بالای آن در محافظت و نابود کردن بد افزارها ، رد کرد . 

اما باز هم به دلیل بالا بودن قیمت آن را به افرادی که یک سیستم معمولی دارند و خیلی از آن برای کارهای مهم و خطرپذیری استفاده نمیکنند ، زیاد توصیه نمیشود . هر چند این سیستم ها هم به راحتی میتوانند دارای بد افزار شوند . 

ولی به صورت کلی این برنامه برای افرادی که آنچنان اطلاعاتی ندارند که ازش محافظت کنند و کارهای سنگینی هم انجام نمیدهند در اولویت نیست . 

در خرید یا دانلود این برنامه در مورد چندمین نسخه ی بودن آن نیز زیاد حساسیت نیاز نیست به خرج بدهید چون تمام نسخه های این برنامه قابلیت بالایی دارند . 

 

Norton Antvirus

این برنامه نیز قابل استفاده برای سیستم عامل های مک ، ویندوز ، ios و اندروید میباشد . یک حساب کاربری این برنامه قابل استفاده برای 5 دستگاه است است . 

توانایی این برنامه نیز در ایجاد فایروال هوشمند ، ایجاد نسخه پشتیبان یا همان backup از اطلاعات درون سیستم و همچنین ذخیره ی آن در فضای ابری و آنلاین بسیار بالا بوده . 

همین دلایل است که باعث شده است این آنتی ویروس را در این این لیست قرار دهیم . شما با خرید یک حساب کاربری از این برنامه به راحتی هم میتوانید برای 5 دستگاه از آن استفاده کنید و هم عمل بک آپ گیری که یکی از پرخ ترین و سخت ترین کارهای مرتبط به دیتا هست را با زمان کمی انجام دهید . فضای ابری که این برنامه به شما ارائه میدهد حدود 50 گیگابایت میباشد . 

ولی ، این برنامه یک اشکال اساسی نیز دارد که این مشکل ممکن است افرادی که پردازنده ی ضعیفی دارند یا با سیستمشان کارهای سنگینی انجام میدهند ، را کلافه کرده و از خرید این آنتی ویروس پشیمان سازد . 

این مشکل استفاده بیش از حد از پردازنده و دیگر منابع سخت افزاری است ، که این امر باعث کم شدن سرعت سیستم میشود همین موضوع باعث شده است که این برنامه در رده های پایینی از اپلیکیشن ها قرار گیرد . 

 

Kaspersky antivirus

 

از این آنتی ویروس در سیستم عامل های ویندوز ، مک ، اندروید و ios استفاده میشود . در صورت خرید یک حساب کاربری آن را میتوانید بر روی 10 دستگاه نصب کنید . 

قابلیت های خاص این آنتی ویروس ، اسکن هایی که میتوان آنها را شخصی سازی کرد ، توانایی در مقابله با بد افزارهای جاسوسی ، جلوگیری از ماینینگ ناخواسته رمزارز ، میباشد . 

این آنتی ویروس یکی از آنتی ویروس های معمولی برای ویندوز یا دیگر سیستم عامل ها میباشد که ما منکر توانایی و قدرتش در برابر بد افزارها نمیشویم اما ، به دلیل کم بود قابلیت ها و توانایی های خاص آن باعث شده است افرادی که مصرف های معمولی دارند از آن استفاده کنند . 

اما با تمام اینها ، این آنتی ویروس نیز یکی از قوی ترین ها در زمینه ی خودش میباشد که به راحتی توانسته تمام تست ها و آزمون های خود را رد کرده و خود را در لیست بهترین آنتی ویروس ها جای دهد . 

 

Trend micro Antivirus

این برنامه برای سیستم عامل های ویندوز ، مک ، اندوز و ios قابل استفاده است . 

این آنتی ویروس را هم هرکدام از حساب کاربری هایش ، قابل استفاده برای 10 دستگاه میباشد .  

این انتی ویروس قابلیت هایی مانند پایش نرم افزار های باج افزار ، محافظت از بانک های انترنتی و مسدود سازی url 

این برنامه یکی از قابلیت های دیگرش محیط کاربر پسندش میباشد که هر یوزر یا فردی با یکم اطلاعات و دانش درباره ی کامپیوتر میتواند از آن استفاده کنند و آنچنان فضای عجیب و غریب و حرفه ای ندارد که بخواهد مبتدیان را بترساند . 

اما این نرم افزار قابلیت های کمی نسبت به رقیب های خود دارد و به همین دلیل نیز در پایین لیست قرار گرفته ولی در همان قابلیت های کمی که دارد هم توانایی و قدرتش را به نمایش میگذارد . 

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.