دسته‌بندی نشده

5 مرورگر برتر اینترنت

در دنیا و روزمره ی امروزی که بیشتر کارها با استفاده از اینترنت ها و بیشتر جست و جو های علمی و غیر علمی با استفاده از اینترنت انجام میشود ، پس این مسئله که مرورگرها یا web browsers یکی از مهم ترین نرم افزارهایی هستند که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند . 

مرورگر ها اینترنتی مهمترین و اصلی ترین راه ها و واسطه های استفاده ما از فضای اینترنتی میباشند ، اهمیت ندارد که این مرورگرها برای موبایل یا کامپیوتر باشد ، هر چقدر که راه با آنها راحت تر و فضای کاربر پسند تری داشته باشند ، معروف تر و موفق تر نیز میشوند . 

البته یکی از مهم ترین مسائلی که زمان استفاده از اینترنت باید به آن توجه کرد ، قابل نفوذ پذیر نبود سایت و دارای یک کانال امن باشد ، است . کانال امن به این معنا است که اطلاعاتی که در زمان استفاده از این نرم افزارها انتقال داده میشوند ، در زمان انتقال دست نخورده بمانند و کسی نتواند از محتویات آن نیز مطلع شود .

به همین دلیل است که ما امروز مرورگرها را هم از لحاظ سرعت و هم از لحاظ امنیت مورد تحقیق قرار داده ایم تا بتوانیم یکسری متن های قابل اطمینان به شما بدهیم ! 

 

1 گوگل کروم 

همانطور که قابل تشخیص بود بهترین مرورگر که در صدر همه مرورگرها ( از نظر کاربران ) قرار گرفته است ، گوگل کروم میباشد . 

چندین سال است که این برنامه هم به دلیل کاربرپسند بودن ، سهولت در استفاده و همینطور بالا بودن سرعت نیز ، بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز هم رقیب جدی برایش پیدا نشده است . 

این مرورگر میتواند در یک واحد زمان هم عمل همزمان سازی دیتا را انجام دهد و هم آن را به شکل شخصی سازی درآورد و انتقال دهد . 

یکی از مزیت ها دیگر این مرورگر امکان انتخاب تم و عکس پسزمینه برای صفحه home میباشد . 

البته که این مرورگر یک عیب دارد ، آن هم استفاده و اشغال بیش از حد حافظه ی دستگاه میباشد ، در حد که اگر حافظه و پردازنده ی سیستم شما قوی نباشد ، ممکن سرعت کمتری را در زمان استفاده از کروم تجربه کنید . 

به همین دلیل است که نصب کروم به روی دستگاه های قدیمی و ضعیف پیشنهاد نمیشود !

 

2 Mozilla Firefox Quantum

مرورگر فایر فاکس نیز یکی از اصلی ترین مرورگر های مورد استفاده میشود که در طول این سال ها با تغییرات زیادی نیز دست و پنجه نرم کرده و از خیلی لحاظ تغییر کرده است . 

این مرورگر را از لحاظ امنیت میتوان ، یک مرورگر برتر دانست و به همین این مرورگر به افرادی که به امنیت خیلی اهمیت میدهند توصیه میشود از این مرورگر استفاده کنند .

بهتر است بدانید که این مرورگر سرورش لینوکس بوده و چندین پشتیبانی توسعه دهنده دوستانه نیز دارد ، صد البته که شما این پشتیبانی را نمیتوانید پیدا اما این پشتیبانی ها به صورت الحاقی واقعا وجود دارند . 

فایرفاکس ، یک مرورگر ساده و مینیمالیستی میباشد و مطمئن باشید که شرکت نمیتواند از وب گردی شما پولی به جیب بزند 

البته این مرورگر از لحاظ سرعت در برابر کروم کمی رتبه پایین تری دارد و به طور کلی ، فایرفاکس و کروم و ایدج در یک سطح کلی در رتبه ها قرار دارند . 

 

3 ویوالدی 

از جهات بسیار به بروزر اپرا شبیه است دلیل این امر هم همکاری سازندگان این مرورگر با اپرا میباشد و میتوان به یک نحوی نتیجه گرفت که این دو مرورگر از یک طریقه ایجاد و توسعه پیدا میکنند . 

این مرورگر از منابع کروم که به صورت open source میباشد را به نحوی درک کرده و با استفاده از آن برای خود مزیت هایی ایجاد کرده است ، یکی از این مزیت ها تم تطبیقی آن میباشد که رنگ بر اساس وب سایت متغیر بوده و با توجه به موضوع عوض میشود . 

در بین مرورگرها مدرن یا هیبرید ، ویوالدی پیشرو بوده و بیشتر به چشم آمده است . 

 

4 سافاری اپل 

همانطور که از اپل انتظار میرود ، اصلا امکان ندارد یک مرورگر نیز برای کاربران خود ایجاد نکرده است و بهتر است که بدانید که اپل بیشترین تلاش خود را در سخت این مرورگر کرده است تا به کاربران خود در محافظت از داده های خود بهترین خدمت را ارائه دهد .

در این مرورگر ، کوکی های شخص ثالث و جنبه های بسیار دیگر بازار ، اجازه و قابلیت استفاده و فروش داده های کاربران را نمیدهد ، در کل میتوان گفت در این مرورگر از شر تبلیغات در امانید ! 

این مرورگر برای macOS و IOS قابلیت استفاده و پشتیبانی دارد و آن را در تمامی این محصولات به صورت پیشفرض میتوانید ببینید ! 

البته سافاری چند وقتی است که دیگر از ویندوز پشتیبانی نمیکند و نمیتوان از آن برای سیستم عامل ویندوز استفاده کرد . 

بیش از بیست درصد کاربران اینترنت سافاری را به هر مرورگر دیگری ترجیح میدهند و دلیلش هم تجربه یک وب گردی خصوصی و ایمن و بدون هیچ تبلیغاتی میباشد . 

لپ تاپ استوک

 

5 Microsoft Edge Chromium

این مرورگر یکی از محصولات و مایکروسافت میباشد که جدیدا زقیب های زیادی نیز برای خود پیدا کرده و به موفقیت نیز رسیده است ولی به هرحال هیچکس نمیتواند برتری کروم نسبت به ایدج را انکار کند . 

زمانی که مایکروسافت برای توسعه و ایجاد یک نسخه پایدار و قابل اطمینان از edge صرف کرد بسیار بوده است و ماکروسافت در بسیاری از نسخه های این مرورگر با شکست های متعددی مواجه شده است . 

این مرورگر نیز از منابع ، open source  مرورگر استفاده کرده و در آخر توانست نسخه stable خود را ساخته و وارد بازار کند . اگه از افرادی هستید که با کش های اضافه کروم مشکل اساسی دارید ، این مرورگر نیز یکی از بهترین پشنهادات به شما میباشد . 

کانال ایمن در این مرورگر نیز به وجود آمده و از مشخصات و اطلاعات شما به درستی محافظت میشود . 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *